Na tapecie

Wiosna z kompasem

22:29 2024-03-05Posted by Marta

 

Wiosna przywitała nas wczoraj na bogato - pięknym słońcem, zielonymi listkami w lesie, a także pierwszą wiosenną burzą! Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie z bliska i z daleka :)

Mamy też dla Was wyniki - czekają pod linkiem powyżej. Do wyników dołączamy wyjaśnienie dotyczące PK X. Zakładaliśmy odpowiedź "liczby", zgodnie z mądrością ludową zapisaną żółtymi zgłoskami wewnątrz bunkra w którym znajdował się lampion. Większość z Was odczytała naszą intencję w tym zadaniu, ale faktycznie nie zostało ono przez nas przedstawione jednoznacznie i część zespołów potwierdziła punkt za pomocą kredki, ale uznała że odpowiedzi należy udzielić z głowy, a zadania ma charakter kreatywny. Po dogłębnej analizie treści zadania uznaliśmy, że faktycznie takie rozwiązanie zadania również ma sens, w związku z tym postanowiliśmy uznać także odpowiedzi inne niż "liczby", pod warunkiem że zostały wpisane kredką z lampionu, jako potwierdzenie obecności we właściwym miejscu. Potwierdzenie punktu za pomocą kredki, ale bez jakiejkolwiek odpowiedzi na pytanie "co rządzi światem" zostało potraktowane jako błąd opisu.


Oznaki wiosny już widać, w lesie i nie tylko! Mamy nadzieję, że jak przyjdzie co do czego to nie sypnie śniegiem, bo i tak już bywało ;)


Podążamy na zachód lasami panewnickimi i widzimy się w Rudzie Śląskiej. Jak zawsze zapraszamy wszystkich, będą trasy na każdym poziomie trudności - od przyjemnego spaceru leśnym ścieżkami po równie przyjemne przedzieranie się przez bagna i chaszcze :)

Regulamin i link do formularza zgłoszeniowego powyżej.


PS. Dla zaintersowanych Pucharem Województwa Śląskiego w MnO - podsumowanie zeszłorocznej edycji odbędzie się przed imprezą o godzinie 9:30. Jeśli planujecie się wybrać i nie chcecie potem czekać wieczność na swoją minutę startową to napiszcie w uwagach w formaularzu zgłoszeniowym że prosicie o wcześniejszą minutę, postaramy się zaradzić :)

Śnieżynka!

22:29 2024-01-16Posted by Marta

 

Czyżby w tym roku czekała nas śnieżna Śnieżynka..? Trzymajcie kciuki, może się uda!

Jaka by nie była, zapraszamy! Tym razem zwiedzamy Siemianowice - Bażantarnię i Pszczelnik. Regulamin i link do zgłoszeń znajdziecie powyżej.

Do zobaczenia!


PS. Śnieżynka okazała się jednak wietrzynko-deszczynką, ale się staraliśmy - deszcz był momentami ze śniegiem ;) Wyniki są pod linkiem powyżej, a my widzimy się w marcu na Wiośnie z kompasem!

Na WOŚP dzięki Wam przekazaliśmy 1135 zł

Pierwszy śnieg

20:29 2023-11-03Posted by Lukasz

 

Pogoda jeszcze jesienna, ale zapraszamy do jej weryfikacji 18. listopada w nie zINiOnym przez nas (albo nawet nikogo) terenie w pn-wsch. części Katowic.

Regulamin i link do zgłoszeń- powyżej. Zawody będą liczone w klasyfikacji jako 8. runda Pucharu Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację.

Zapraszamy!


PS. Wyniki pod linkiem powyżej, dziekujemy za przybycie i zapraszamy w styczniu na Śnieżynkę!