Na tapecie

Śnieżynka

22:51 2023-01-14Posted by Marta

 

Zaczynamy rok 2023 - tradycyjnie, Śnieżynką! Zapraszamy na Katowicki Kokociniec, a tak właściwie do do Chorzowa i Rudy Śląskiej.

Śnieg załatwiliśmy w listopadzie, więc na Śnieżynce spodziewajcie się.. a nie wiadomo czego się spodziewajcie ;) Na pewno będą lampiony, na pewno będzie mapa, spacer i dużo zabawy :)

Jak to ostatnimi czasy w ramach Śnieżynki mamy dla Was trasy MnO, ale też trasę biegową typu rogaining z.. lekką modyfikacją ;) Jest opcja wzięcia udziału w obu imprezach - MnO i biegowej, szczegóły w regulaminie.

Do zobaczenia niebawem!

Mapa treningowa- Łaziska

26:00 2022-12-28Posted by ŁB

 

Od 27 grudnia do końca stycznia w lesie między Mikołowem i Łaziskami stoi trasa treningowa. Teren w miarę ciekawy, chyba go jeszcze nie było na żadnych zawodach. Mapa mocno niepełna, ale w zupełności wystarczająca do szybkiego biegania. Las również sprzyja - przebieżność jest całkiem dobra. Na mapie zaznaczony jest dogodny parking wzdłuż ulicy Leśnej: 50.1626328N, 18.8379825E. Dojście na start (50.1599247N, 18.8284342E) po zielonych kropkach, które zastępują drogi. Przygotowałem również łatwiejszą wersję mapy (trasa ta sama) - Rodzinną, z większą ilością treści i normalnie oznaczonym dojściem na start. Ale zdecydowanie fajniejsza jest ta poprzednia :) Długość trasy - 5,2 km. Na koniec prośba - po wszystkim wpisujcie się proszę do pliku w folderze z mapami + ewentualne komentarze. Chcę z grubsza poznać frekwencję. Zdjęcia też mile widziane (proponuję wrzucić w wydarzenie na FB). Miłej zabawy!

ŁB

Pierwszy Śnieg

22:57 2022-11-04Posted by Marta

 

Wyjątkowo zaśnieżone wyniki powyżej :)

Zrobiło się chłodniej, czekamy na Śnieg! Podobno wcześniej pojawia się w górach niż w mieście, więc tym razem poszukamy go w Beskidzie Śląskim, a dokładniej w Bielsku-Białej, w dolinie Wapienicy. Będzie trochę bardziej pod górkę, ale za to nieco krócej niż zwykle, co nie oznacza wcale mniej zabawy :)

Żeby było jeszcze ciekawiej nasze marsze są częścią nieco większej imprezy - turystycznego rajdu na orientację "Spacerkiem po Beskidach" organizowanego przez naszych przyjaciół z Plessino i Krokusa Miliardowice. Co to oznacza w praktyce? Ano tylko tyle (i aż tyle), że można (choć nie trzeba) wystartować w obu imprezach naraz. Jeżeli nie jesteście zainteresowani startem w "Spacerku" to nic się nie zmienia, Śnieg będzie wyglądał mniej więcej jak zawsze.. (hehe), a jeśli chcecie się zmierzyć z obiema imprezami to po ukończeniu trasy Śniegu idziecie dalej z mapami dostarczonymi przez Organizatorów "Spacerku". Uwaga! Jeżeli chcecie wystartować w obu imprezach konieczne jest zgłoszenie się na każdą osobno - zgodnie z regulaminami. Po szczegóły "Spacerku" odsyłamy na stronę Krokusa, regulamin "Śniegu" powyżej.

Zapraszamy bardzo, na jedną bądź obie imprezy! Będzie jak zawsze, czyli pysznie! :)